Uudised ja teated

Perepäev - MTÜ Viljandimaa Lasterikkad ja MTÜ Tartu Pereliit

Published: Sunday, 26 August 2018
Written by Svetlana
Vaatamata vihmasajule olid kohale tulnud 15 peret Viljandimaalt, 23 peret Tartumaalt ja 2 külalisperet Järvamaalt ja Lääne-Harju lasterikaste perede ühingust -kokku üle 200 suure ja väikse osaleja. Kuigi ilmataat hoidis vihmakraanid lahti terve päeva, said kõik võistlused võisteldud, kõik ronimised ronitud ja kõik mängud mängitud.
Esimeseks võistluseks pärast Perepäeva avamist oli Jõuvõistlus lastele, naistele ja meestele. Lapsed pidid ketastega jooksma, väikest rehvi kantima ja ketast pea kohale tõstma. Naised võistlesid metallraami kandmises, rehvi kantimises ja hantli tõstmises. Mehed võtsid mõõtu samuti raami kandmises, rehvi kantimises ja sangpommi tõstmises.
Pärast lõunasööki jätkus päev teatevõistlusega, kus võtsid mõõtu Tartu ja Viljandi võistkonnad, Tartu-Viljandi segavõistkond ja külalisvõistkond, kuhu kuulusid 2 külalisperet. Hüpati hüppenööriga, liiguti hularõnga ja korvpalliga ning tehti erinevaid osavusharjutusi.
Teatevõistlusele järgnes köievedu, kus olid vastamisi Tartu ja Viljandi täiskasvanute võistkonnad. Samuti said omavahel jõudu katsuda Viljandi ja Tartu lapsed.
Ja lõpetuseks said soovijad osa võtta ka muna püüdmise võistlusest.
Päeva lõpetasime autasustamise ja ühise õhtusöögilaua katmisega ning selle nautimisega.

Kuigi see oli vist ainus päev selle suve jooksul, kus vihma kallas terve päev vahet pidamata ja loomulikult ei olnud korraldajad päris selliseks päevaks valmis, siis sellegipoolest sai päev läbi viidud ettenähtud programmi alusel. Oli suur rõõm tõdeda, et suurperede vanemad ei lase ennast heidutada kehvast ilmast ja võtavad päevast kõike, mis võtta annab.

Korraldajad on südamest tänulikud kõikidele peredele, kes vaatamata lakkamatule vihmasajule siiski kohale tulid ja meiega koos seda päeva nautisid! Suur tänu kõikidele võistlejatele, ronijatele, abilistele!
Meie siiras tänu kuulub ka Valma Seikluspargile, kes meid lahkelt võõrustas!
Aga me ei oleks saanud seda vahvat perepäeva korraldada kui meil ei oleks Eesti Lasterikaste Perede Liitu, Sendsmaily OÜ-d koos Erkki ja Marili Markusega ning Harri Juhani Aaltoneni- suur tänu ja sügav kummardus teile kõigile meid toetamast!

Perepäeva korraldusmeeskond on väga rõõmus, et sai meile kõigile väga olulise päeva, Eesti taasiseseisvumispäeva, veeta aktiivselt koos oma ühingute peredega. Ja mis siis, et ilmataat meie üritust ei soosinud- see ei heiduta meid ja me usume, et see ei jää viimaseks Viljandi ja Tartu suurperede ühisürituseks.
Niiet uute toredate kohtumisteni, armsad suurpered! Hoidke üksteist ja olge hoitud!

Ilusat suve lõppu meile kõigile!

P.S! Foto tegemiseks olid osad pered kahjuks juba lahkunud, aga sellegipoolest sai pildile enamus meie toredast seltskonnast :)

Tartu Pereliidu suvepäev.

Published: Sunday, 01 July 2018
Written by Svetlana

 

Juunikuu viimasel päeval toimus Tõrvandi staadionil Tartu Pereliidu Sportlik Suvepäev. Kohale tuli ligi 200 suurt ja väikest pereliidu liiget, kes olid kaasa võtnud hea tuju ning soovi aktiivselt teiste pereliidu peredega aega veeta. 

 

Toimusid erinevad võistlused lastele ja emmedele-issidele: maadlesime ja suusatasime, hüppasime ja keerutasime, rippusime ja jooksime ning tundsime rõõmu koosolemisest! Lastele olid lustimiseks erinevad batuudid ja mängud, emad said valmistada looduslikku kehakoorijat, selgitasime välja Tartu Pereliidu Rammumehe – Margo Toom (Tartu), Rammunaise – Mariliis Lääniste (Tartu), Rammupoisi – Mathias Marko Vestmann (Kambja vald) ja Rammutüdruku – Jane-Liis Saliste (Tabivere vald). Hiidsuuskadel võisteldes selgus ka pereliidu kiireim pere suvesuusatamises, selleks sai perekond Lääniste Tartust.

 

Parimatele olid karikad ja kõik väiksemad võistlustest osavõtjad said šokolaadist magusad medalid ning meened. Auhindadeks olid veel pereliidu enda liikmete poolt küpsetatud värsked leivapätsid ja kringlid ning käsitööna valminud kell.

 

Ilmataat küll 100% oma lubadusest kinni ei pidanud, et terve päev paistab päike ja on soe, aga veekraanid hoidis ta kinni ja väike vihmasabin kohe pärast programmi lõppemist ei rikkunud meie tuju.

 

Suur tänu kõigile, kes spordipäeva õnnestumisele kaasa aitasid:

 

  • SK JÕUSPORT rammuvõistluste korraldamise eest;

  • SALVEST, EESTI PAGAR, PREMIA KÜLMHOONE, VÄRSKA VESI, NÕO LIHAVÜRST spordipäeva söögi ja joogi eest;

  • Batuudijuss, Airfun, Heategevusühing Hea Tegu, Maitseelamused catering, Kalevi Kommivabrik, kauplus Talev

 

Tartu Pereliit tänab Kambja valda ja hr Heiki Sarapuud Tõrvandi spordihoone ja noortekeskuse kasutamisloa eest!

 

Sportlik suvepäev on 2017 aasta lõpus alanud pereliidu projekti „Suured pered – tugevad pered“ kokkuvõtvaks lõpusündmuseks. Projekti käigus said pereliidu liikmed osaleda koolitusel „Teadlik lapsevanem“ ning alustati pereklubi tegevust, kus kohtutakse erinevate koolitajate ja nõustajatega. Pereklubis pakuvad ka pereliidu oma liikmed erinevaid huvitavaid tegevusi – alguse on saanud ühised filmi- ja käsitööõhtud.

 

Projekti rahastas siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital kohaliku omaalgatuse programmist.

 

Tartu Pereliit ühendab Tartumaa lasterikkaid peresid, kus kasvab 3 või enam last. Kambja vallast kuulub Tartu Pereliitu üle 20 pere.

 

Tartu Pereliit ootab oma tegevusega liituma kõiki suurperesid – kontakt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., 5162116 (Janne Aan, juhatuse liige). Pereliidu tegevusega saate tutvuda FBs – Tartu Pereliit.

 

Janne Aan, Tartu Pereliidu juhatuse liige, Kambja valla suurpere ema

 

 

Ma olen teadlik lapsevanem!

Published: Friday, 20 April 2018
Written by Svetlana

19. aprillil said 16 Tartu Pereliidu pereema tunnistuse "MA OLEN TEADLIK LAPSEVANEM" . Kahes grupis osales Tartu Pereliidust kokku 23 lapsevanemat - 16 ühes grupis ja 7 teises grupis. 8 nädalat kestnud koolitus "Teadlik lapsevanem", mida viis läbi koolitaja Kersti Türk, sai eile kenasti lõpetatud ja ees ootab veel üks jätkukohtumine mai lõpus.
Tartu Pereliit tänab Kerstit toredate koolitusõhtute eest ja kõiki lapsevanemaid, kes koolitusel osalesid! Uute hetkedeni!

 

Koolitus toimus pereliidu projekti "Suured pered - tugevad pered" raames ja projekti rahastab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital kohaliku omaalgatuse programmist.

 

Tartu Pereliit 30

Published: Tuesday, 08 May 2018
Written by Svetlana

6.mail, tähistas Tartu Pereliit oma 30-ndat tegevusaastat ning saabuvat emadepäeva kauni kontsert-aktusega Vanemuise teatri suures majas. Kell 15.00 kogunesime Raekoja platsile, kus oli meid tervitamas Tartu linnapea Urmas Klaas. Liikusime ühise rongkäiguga Vanemuise teatrisse. Kohale oli tulnud üle 450 külalise, kelle hulgas olid Tartu Pereliidu pered, pereliidu asutajaliikmed, endised koostööpartnerid Soomest, endised ja praegused juhatuse liikmed, Eesti Lasterikaste Perede Liidu esindus eesotsas president Aage Õunapiga ning esindajad Lääne-Virumaa, Järvamaa, Viljandimaa, Jõgevamaa ja Lääne-Harju lasterikaste perede ühingutest. Kontserdil esinesid Heleri Arumets saatjaga, Elva lastekoor ja Elva mudilaskoor -juhendajaks Ehtel Kuldvere-Vent, Külliki Lauluaia laululapsed-juhendaja Külliki Levin ning võistlustantsijad Deivid Sisas ja Elina Kabanen. Õhtujuht oli Veiko Veiert. Meie lava kaunistas ning lillede eest emadele hoolitses Mileedi Lilled ja Interjöör.

Tartu Pereliit tänab kõiki vabatahtlikke, osalejaid, esinejaid ja toetajaid, kes selle kontserdi õnnestumisele kaasa aitasid!
Meie koostööpartnerid ja toetajad on:

Tartu linn, Teater Vanemuine, Lõuna Pagarid, kohvik Shakespeare, Eesti Lasterikaste Perede Liit, Mileedi Lilled ja Interjöör, Värska veekeskus, V-spaa, Salvest, Küpsetised, Kommipomm, Karramel stuudio, Tervise ja Tugevuse Keskus, fotograaf Helis Künnap, Laura Taal makeup artist, Hairtwist by Mariann, Nele Laur makeup, Egethi küüned ja piercing, Hair so good, Märt Saar, Pediküür Annelt

Tartu Pereliit 30

Published: Friday, 06 April 2018
Written by Svetlana